Tercüme Bürosu

Size en yakın tercüme bürosu olarak çevirinin tüm alanlarında online çözümler üretiyoruz. “Tercüme Bürosu” arayışınızda anında bizimle iletişim kurabilirsiniz. 

image

Tercüme Nedir?

Tercüme, yazılı veya sözlü metni bir dilden diğerine yeniden oluşturmak ve/veya açıklamaktır. Çevirinin amacı, kaynak ve hedef diller arasındaki kültürel ve bölgesel farklılıkları göz önünde bulundurarak bir dilden diğerine bir mesaj iletmektir. İnsanlık, yazılı edebiyatın ortaya çıkmasıyla yüzyıllar boyunca çeviriyi kullanmıştır. Günümüz çevirmenleri işlerini gerçekleştirmek için karmaşık araçlar ve teknolojiler kullanır; bununla birlikte, basitleştirme ve optimize etme amaçları için, esas olarak dijital çeviri teknolojilerine dayanmaktadır.

Tercüme Bürosu

Tercüme büroları, metinler için çeviri hizmetleri sunmaktadır. Bunlar genellikle hukuk, tıp, teknoloji, bankacılık ve finans, reklamcılık ve pazarlama veya ekonomi gibi belirli bir alanı kapsayan yardımcı belgeler ve profesyonel çevirilerdir. Bu tür hizmetleri iyi bir şekilde yerine getirmek için ajansın yetenekli ve deneyimli çevirmenlerden oluşan bir ekip oluşturmaya odaklanması gerekir. Ajanslar genellikle serbest çalışanlar istihdam eder veya dış kaynak kullanımı esasına göre çalışır. Çevirmenler, yalnızca diplomalar, eğitim ve deneyimle teyit edilen mükemmel dil becerilerini değil, aynı zamanda belirli bir alan bilgisi ve beraberindeki bağlamlar hakkında bilgi de göstermelidir.

Tercüme Büroları Nasıl Çalışır?

Bir tercüme bürosunun görevi, hem bireysel müşterilerden gelen küçük siparişleri (onaylı tercümeler dahil) hem de uluslararası şirketler için büyük projeleri yerine getirmektir. Projeler genellikle, her aşamada metni düzelten ve düzenleyen, zorlu kalite güvence sistemini gözlemleyen birçok kişiyi içerir. Çevirmenler, çalışmalarını koordine eden bir proje yöneticisi tarafından denetlenen ekipler halinde çalışırlar.

Tercüme Büroları Kapsamı Nedir?

Tercüme büroları, metni yalnızca kaynak dilden hedef dile çevirmekle kalmaz. Bir tercüme bürosunun kapsamı genel olarak; onaylı tercümeler, profesyonel çeviriler (uzmanlık alanlarıyla ilgili), düzeltmeler, transkriptler; web sitelerinin çevirisi, veri tabanlarının oluşturulması (Çeviri Belleği gibi) ve çeviri terminolojisi yönetimi gibi sıralanabilmektedir. Tercüme büroları, metin tercümelerinin yanı sıra tercüme hizmetleri de sunmaktadır. Tercümanlar genellikle iş toplantılarında ve müzakerelerde kullanılır. Toplantının dili ve bağlamı hakkında kapsamlı bir bilgiye ve ayrıca olağanüstü bir konsantre olma yeteneğine sahip olmaları gerekir.

Tercüme Bürosu İhtiyaçlarınız İçin Hemen Bizimle İletişime Geçin!

Tercüme ihtiyacı duyduğunuz belgeleri sitemiz veya WhatsApp aracılığıyla gönderebilir, kaliteli ve uygun fiyatlı tercümelere bugün sahip olabilirsiniz.

Müşteri memnuniyeti, bizim için en önde gelmektedir. Şirketimiz, diğer tercüme büroları arasında deneyimli ve nitelikli çevirmen portföyü ile lider çeviri bürosu konumundadır. Çeviriye dair tüm disiplinlerden en iyi çevirmenleri ile çalışıyor, en üst düzeyde müşteri memnuniyetini uygun fiyatlar ile sizlere sunuyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Tercüme Bürosu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bizi Arayın Bizi Arayın
×